sezon rassadi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Насіння.

Для початку треба визначитися з тим, що будете садити. Подумки або за допомогою схеми розподіліть на ділянці майбутні посадки. Розподіліть культури, які будете садити. Купіть насіння або дістаньте заготовлені самостійно. Свої насіння слід перевірити на схожість, часто вони бувають не визріли. Візьміть по 10 зернятак насіння кожного виду і укладіть на паперову серветку, прикрийте зверху ще одній і змочіть.

Слідкуйте, щоб серветка завжди була вологою, через 3-7 днів (в залежності від видів насіння) з'являться паростки, а якщо їх немає - вирушайте за ними в магазин. Такий спосіб врятує вас від марних очікувань, якщо ви навесні будете сіяти такі насіння відразу в грунт. Так ми втрачаємо дорогоцінний весняний час.

Для розсади бажано спершу проростити насіння. Раніше всіх пророслі рослини будуть найсильнішими, і при висадці виходить такий от природний добір. Брати тільки самі ранні паростки, інші просто викидати. Так пророщують томат, перець, баклажан і всі гарбузові - огірок, кабачок, гарбуз, баштанні - кавун і диню. Досить пророслого хвостика, і насіння можна неглибоко пересадити у вологу землю. На стаканчику напишіть назву культури і дату.

2. Тара, інструмент і грунт.

Коли тільки з'явилися картонні коробочки тетрапак для соків, всі дачники стали активно їх збирати для майбутньої розсадній тари. Але досвід їх використання не був хорошим. Рослини, висаджені в такі пакети, росли повільніше, порівняно з іншими, які росли в стаканчиках, наприклад.
Це пояснюється тим, що внутрішня сторона упаковки містить речовини, що запобігають псування продукту, виходить, що вони надають несприятливу дію на грунт, в якій росте розсада. До того ж, часто корешочкі чіпляються за складочки в нижній частині пакета і при пересадці обриваються, а рослина травмується.
Краще за інших себе показали пластикові стаканчики з-під сметани та йогуртів (можна купити літрові пивні стакани). Вони стійкі, розсада з них виймається легко, потрібно лише постукати по дну. Для розсади полуниці ідеально підійшли прозорі пластикові 200 мл склянки. Розсаду перців, баклажанів вирощують у зрізаних 6-ти літрових каністрах, а потім пікірують в окремі стаканчики.
Упаковки з-під тортів чи салатів теж добре себе показали.

Часто в міських квартирах, де мало місця на підвіконнях, споруджують підвісні конструкції. Для цього зрізають верхівки літрових або півторалітрових пляшок, роблять з боків дірочки, споруджують ручку з шпагату (як у відерця) і розвішують, як кашпо, на карнизах. На одному вікні, таким чином, можна розмістити до 20-ти стаканчиків, якщо повісити їх багаторівневе в шаховому порядку.

Гідропоніка також завойовує довіру дачників. Вона вимагає більше сил на установку і організацію розсади, але зате від неї зовсім немає бруду, тому що грунт для неї не потрібен.

Найкращим інструментом стали звичайні столові прилади - ложки та виделки. Виділіть по одній столовій і чайній ложечці і однією вилці. Але в спеціалізованих магазинах зараз величезний вибір спеціальних маленьких лопаток і грабелек.

Грунт. Ідеально, якщо 50% грунту становитиме земля з вашого городу, тоді рослина відразу буде підлаштовуватися під її особливості. 30% пісок і 20% будь який гігроскопічний матеріал - вермикуліт, перліт або дрібний перепрілий листової опад, його можна взяти з-під берези. Якщо ви відразу підмішати до грунту трохи золи, то збагатите її такими мікроелементами, як калій, фосфор і кальцій і вбережете від грибних захворювань.

Варіантів тари безліч, хтось любить саморобні стаканчики з газетного паперу або щільного поліетилену, хтось воліє купувати готові, наприклад, торф'яні таблетки. Останнє ж себе не зарекомендувало: в умовах опалювального взимку-навесні в будинку він занадто швидко пересихає, що не кращим чином позначається на розсаді.


3. Добриво.

Переважно всього використовувати органічні підгодівлі або готові розчини ефективних мікроогранізмов.

За допомогою унікальної композиції мікроорганізмів, які входять до складу Ембіко ® Відновлення родючості грунту, грунт стає більш рихлим. Помітно збільшується вміст гумусу. Скорочується кількість хвороботворних мікроорганізмів.


Обробка насіння перед посівом препаратом підсилює енергію їх проростання і стимулює ростові процеси, що є економічно та екологічно позитивним, тому що відпадає необхідність у застосуванні додаткових добрив та хімікатів. Винятковою властивістю Ембіко є його вплив на розсаду при її пересадки у відкритий грунт - так званий ефект антистрес, в результаті збільшується кількість кількість рослин, що прижилися, і прискорюється їх зростання.

 

Отзывы:

Добавить отзыв


Защитный код
Обновить

ТД "Геотек"


Геотек

Продукты достойные будущего

Тематические ссылки