ststi agr mikropanrtki 1Це цілий світ. А от як він впливає на розвиток та урожайність сільгоспкультур - залежить від того, що то за світ, ким він заселений, за якими законами живе.

Фахівці ТОВ «Торговий Дім «Геотек», перш ніж розпочати випуск мікробіологічного препарату «Ембіонік» та «Ембіко», скрупульозно вивчили властивості мікроорганізмів у процесі створення ґрунту. Вони прагнули переконатися, які мікроорганізми позитивно впливають на якість ґрунту, на ріст рослин та їх плодючість.

До цього їх спонукали напрацювання японського доктора Теруо Хіго. Це йому після тривалих досліджень першому вдалося об'єднати фотосинтетичні та азотофіксуючі бактерії. В мікробному концентраті він також з'єднав молочнокислі бактерії, дріжджі, гриби, різноманітні корисні для людей, тварин та рослин речовини. Він відібрав 86 лідируючих ре- генеративних штамів, що виконували увесь спектр функцій щодо живлення рослин, їх захисту від хвороб та оздоровлення ґрунтового середовища. Це було дуже складним завданням – сконцентрувати їх в одному розчині, де б вони протягом тривалого часу могли зберігатися. Японський професор чудово з ним упорався. І по суті став засновником нової технології землеробства за участю мікроорганізмів. Вона й започаткувала еру екологічного землеробства в усьому світі. Все більшої популярності вона набуває і в Україні. І «ТД «Геотек» по праву вважається лідером з виробництва таких препаратів.

От як фахівці компанії змалювали процес збагачення ґрунту із застосуванням мікробіологічних препаратів. Сам ґрунт являє собою сукупність безлічі дуже дрібних гранул (від частки міліметра до 3-5), які пронизані капілярами, куди потрапляють ґрунтові розчини, рештки рослин, гумусні речовини. Там поселяються колонії мікроорганізмів. З часом ці первинні мікроколонії утворюють нові і розростаються до популяційних колоній, які все щільніше заселяють ґрунтові гранули. І таким чином створюються своєрідні «мікропланетки», де живуть і розвиваються мікроби. Діаметр таких «планеток» - 3-5 мм і більше. І коли вони потрапляють в живильне середовище, то починають інтенсивно розвиватися. 

Ось як це виглядає на схемі: 

Схема структури найпростішого мікробного ценозу:

ststi agr mikroplanetki

  1. капіляр, заповнений ґрунтовим розчином;
  2. плівка гумусної речовини;
  3. рослинний матеріал;
  4. популяційні колонії мікробів;
  5. ґрунтова мінеральна гранула; 
  6. пори.

До речі, основне джерело «поживної їжі» для більшості мікробного «населення» - вищі рослини, вони в найбільшій мірі впливають на мікробні ценози. Тож не випадково районами активного розвитку мікроорганізмів вважаються зони, що безпосередньо прилягають до коріння рослин – до так званої ризосферної зони. 

Різні рослини по-різному впливають на мікроорганізми: одні стимулюють їх розвиток, інші – пригнічують. Скажімо, бобові в основному сприяють. В ризосфері конюшини більше мікроорганізмів, аніж навколо коріння злаків та дерев. Слід мати на увазі, що кореневі виділення рослин у випадку тривалого вирощення одних і тих же культур на одних і тих же площах призводять до так званої «ґрунтової втоми». Причина – накопичення окремих груп і навіть видів мікроорганізмів та їхній надмірний розвиток в ґрунтах. А наслідок – стійкі захворювання рослин, які «відбирають» урожай. Маються на увазі патогенні мікроби. 

Довгий час землероби намагалися якимось чином впливати на мікробні асоціації. Найчастіше застосовувалися хімічні засоби боротьби з бур'янами (гербіциди), різноманітні протруювачі насіння, мінеральні добрива тощо. Все це разом з оранкою, зрошенням чи меліорацією, безумовно, змінювало мікробні ценози, часом не на краще. Дослідження в цьому напрямі продовжуються й по сьогодні.

Фахівці ТОВ «Торговий Дім «Геотек» для збільшення урожайності рослин, підвищення їхньої стійкості до хвороб та шкідників і навіть до капризів погоди, таких як засухи чи приморозки, пропонують користуватися мікробіологічними препаратами «Ембіонік» та «Ембіко» власного виробництва. І навіть підготували пам'ятку для тих, хто бажає їх застосовувати. Вона варта того, щоб навести хоча б основні її положення:

  1. Будь-яка хімічна підкормка діє на ґрунт як наркотик, погіршуючи його біологічні властивості. Більшість живильних елементів є в достатній кількості навіть у найбідніших ґрунтах. Рослинам вони можуть бути доступні в необхідній кількості завдяки життєдіяльності мікроорганізмів.
  2.  Слід забезпечити живленням не самі рослини, а мікроорганізми, які в свою чергу забезпечують рослини необхідними живильними речовинами. Ними для цих мікроорганізмів служить органіка ґрунту.
  3. Чим більше в ґрунті корисних мікроорганізмів, тим вище його родючість.
  4. Внесені мікроорганізми забезпечують живленням рослини, а також сприяють розвитку інших, більш високорозвинених та продуктивних організмів.
  5. Необхідно обмежитися лише поверхневим обробітком ґрунту на глибину до 5-10 сантиметрів.
  6. Структура ґрунту найліпшим чином захищається мульчуванням.

Коротко і ясно.

 

Віктор СТУС

Отзывы:

Добавить отзыв


Защитный код
Обновить