indjukВикористовуючи мікробіологічні препарати, можна поліпшити мікроклімат при утриманні індички.

Одним з основних факторів успішного вирощування індиків є підтримання належного мікроклімату у пташнику, що не тільки забезпечить максимальну продуктивність птиці, а й не шкодитиме здоров'ю та гарантуватимеякість роботи персоналу. Було проведено дослід з метою вивчення ефективності технологічних прийомів поліпшення мікроклімату в пташнику і зменшення виділення аміаку в навколишнє середовище за допомогою мікробіологічних препаратів, фіксуючих азот.Для проведення досліду були сформовані 2 групи індичок по 100 голів (контрольна і дослідна). Кожна група була розміщена в окремих ізольованих секціях згідно з нормативами щільності посадки.

Птиці з дослідної групи в раціон був введений пробіотик в дозі 1 мл на 1 л питної води протягом усього циклу
вирощування (17 тижнів). Додатково підстилку в секціях утримання дослідної групи обробляли мікробіологічним
препаратом, фіксуючим азот. Мікробіологічний препарат, фіксуючий азот, змішувався з водою 1:9, розчин використовувався в нормі 0,5 л на 1 м2 підстилки. Обробки проводилися кожні 3 тижні утримання. Всі інші параметри утримання індиків, норми і раціони їх годівлі були однакові в обох групах. Мікроклімат протягом усього утримання індичок оцінювався за такими показниками:

  • вміст аміаку;
  • вміст вуглекислого газу;
  • присутність сірководню.

Як показали спостереження, вміст аміаку в приміщеннях з контрольною групою індичок був значно вищим, ніж у приміщеннях з дослідною групою. Зміну вмісту аміаку подано в діаграмі 1:

  • Різниця у вмісті аміаку — в середньому в 1,6 раза (1,2–1,9).
  • Різниці у вмісті вуглекислого газу відзначено не було.
  • Сірководню в обох приміщеннях не виявлено.

Застосування мікробіологічних препаратів сприяло інтенсифікації перебігу мікробіологічних процесів у підстилці і зниженню її вологості на 0,88–8,6% порівняно з контрольним варіантом, при цьому протягом більшої частини
дослідного періоду різниця між варіантами за цим показником була статистично достовірною. Зниження вмісту аміаку в повітрі і вологості підстилки позитивно вплинуло на зоотехнічні показники утримання індиків. У дослідній групі з розрахунку на початкову індичку було отримано понад 3 шт. яєць, на середню індичку — 1,8шт. яєць.

Відзначено тенденцію до підвищення збереженості індичок і поліпшення інкубаційних показників яєць, зниження питомих витрат. Внаслідок перерахованого комплексу факторів в розрахунку на початкову індичку отримано на 3,1 виведеного індичати більше, ніж у контрольному варіанті. За рахунок цього економічний ефект від застосування запропонованих технологічних прийомів становив 70,07 грн. У розрахунку на одну початкову індичку (див. таблиця 1).

 Таблиця 1 - Розрахунок економічної ефективності від застосування мікробіологічних препаратів

Показник

Контрольна

група

Дослідна

група

Витрати мікробіологічногопрепарату, фіксуючого азот, л  

9

Вартість препарату, грн.

540

Витрати пробіотику, л

6

Вартість пробіотику, грн.

240

Отримано яєць, всього, шт.

5 190

5 490

Вихід інкубаційних яєць, шт.

4572

4869 (+297)

Додаткові витрати на інкубацію(1,6 грн/шт.), грн

475

Всього додаткових витрат, грн.

1255

Виводимість яєць, %

71,9

73,8

Отримано виведених індичат,всього, голів

3287

3593 (+306)

Вихід індичат у розрахункуна 1 початкову індичку, шт.

32,9

35,9 (+3,0)

Виручка від реалізаціїдодатково отриманих індичат(27 грн/шт.), грн

8262

Загальний економічний ефектвід застосування запропонова-них технологічних прийоміву порівнянні з контрольнимваріантом, грн.

контроль

7007

Економічний ефект у розрахункуна 1 початкову індичку, грн.

70,07


ВИСНОВКИ

За результатами виробничої перевірки, запропоновані технологічні прийоми поліпшення мікроклімату в пташнику для утримання індиків батьківського стада забезпечили:

  • зниження вмісту аміаку в повітрі в 1,6 раза;
  • зниження вологості підстилки на 0,88–8,6%.

Це сприяло підвищенню збереженості та несучості індичок, збільшенню кількості отриманих індичат в розрахунку
на початкову індичку на 3,1 шт. Економічний ефект від застосування запропонованих технологічних прийомів становив 70,07 грн у розрахунку на одну індичку в порівнянні з контрольним варіантом. Кількісний показник азоту в посліді значно збільшувався за рахунок того, що бактерії фіксували аміачний азот, у контрольному випадку він випаровувався. Це дало додаткові можливості використання посліду як цінного органічного добрива.

Кандидат сільськогосподарських наук інституту
тваринництва НААН України
Мельник В.А., вет. лікар «ТД» ГЕОТЕК»
Рубель І.С.

Вложения:
Скачать этот файл (44-45 сент 2013.pdf)44-45 сент 2013.pdf[ ]439 kB

Отзывы:

Добавить отзыв


Защитный код
Обновить